Pečujete o dospívajícího s duševním zdravotním znevýhodněním? Blíží se jeho 18. narozeniny a nevíte si rady, co dál? Zajímá vás, …
Spolupráce s rodiči / příbuznými dospělých uživatelů sociální služby
Spolupráce s příbuznými klientů sociálních služeb je plná výzev a často je pro pracovníky náročná. Zároveň věříme, že bez ní …
Jak to chodí ve vztazích? Sexuální osvěta pro lidi se zdravotním postižením
Lidé s mentálním postižením a jejich rodiny se potýkají s množstvím překážek a nedostatkem možností. To platí i v oblasti …
Pomůcky k samostatnosti – hospodaření s penězi, vaření, péče o domácnost
Inspirace k vytváření na míru ušitých pomůcek k hospodaření s penězi, nakupování, vaření, péči o domácnost a práci s časem. …
Sebeobhájci: nic o nás bez nás
Kurz pro zájemce o sebeobhajování a jejich podpůrce Lidé s mentálním postižením často nejsou slyšet. Lidé s mentálním postižením jsou …
Jak si nastavovat osobní hranice
Máme si tykat, nebo vykat? Je sociální práce možná bez blízkého vztahu pracovníka s klientem? Podělíme se s vámi o …
Jak se dostat mezi lidi
Sociální začlenění někdy zůstává jen jako zákonná povinnost na papíře. Potřeba úcty a lidského vztahu jsou přitom podle současných odborníků …
Případová sociální práce
V posledních letech se v ČR konečně začalo více mluvit o případové sociální práci, důležitém nástroji pro ty z vás, …
Sociální práce zaměřená na člověka jako prevence tzv. problémového chování
Koncept Myšlení a plánování zaměřené na člověka pomáhá do hloubky poznávat člověka a situaci ve které se nachází. Čím lépe …
Standardy kvality sociálních služeb
Kurz vám srozumitelnou a interaktivní formou poskytne přehled o standardech kvality a seznámí vás s každým z nich. Dozvíte se …