Spouštíme nový kurz „Případová sociální práce“ s Milenou Johnovou

Již nyní se můžete hlásit na zcela nový akreditovaný kurz Případová sociální práce. Určen je sociálním pracovníkům a všem, kteří se věnují lidem vyžadujícím dlouhodobou pomoc a podporu v každodenním životě. Tématem vás provede Milena Johnová, která se sociální práci věnuje více než třicet let a působila mimo jiné jako pražská radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví. Kurz se poprvé uskuteční 12. prosince v Praze. 

Na kurzu se seznámíte se základními principy případové sociální práce. Zjistíte také, kdy tuto metodu používat či nepoužívat a jak s ní v rámci vaší služby pracovat. Kromě toho si ale odnesete i užitečné tipy, jak kvalitu případové sociální práce rozvíjet.

Případová sociální práce s námi v České republice pobývá už třicet let, odkdy jsou sociální pracovníci v kontaktu se svými kolegy v zahraničí, je zakomponovaná v právní úpravě, aniž by si to řada lidí uvědomovala. A přesto se o ní otevřeně mluví teprve doslova pár let, kdy jsme si ji začali spojovat (a mnohdy zaměňovat) s case managementem. Na tomto kurzu budeme mít prostor si ujasnit, jak to všechno je a co udělat, abychom případovou práci dělali vědomě a abychom díky tomu maximálně využili její potenciál.Milena Johnová, lektorka

Veřejné termíny: