Svéprávnost, opatrovnictví a alternativy k omezení svéprávnosti pro pedagogy

Pedagogický pracovník je jednou z osob, která po rodičích zná dítě nejlépe a na kterou se rodiče často obracejí. Proto je skvělé, když se pedagog orientuje v tom, v čem omezení svéprávnosti může pomoci a v čem naopak nikoliv a jaké jsou jiné mírnější možnosti podpory člověka při jeho právním jednání.

Co si přesně představit pod pojmy svéprávnost a právní jednání? Lze člověka zcela zbavit svéprávnosti nebo jen omezit a v jakém rozsahu? A jaké jsou práva a povinnosti opatrovníka?

Na kurzu se budeme bavit o tom, jaké jsou možnosti ochrany člověka před právním jednáním, které by mu mohlo způsobit závažnou újmu, proč není vždycky omezení svéprávnosti tím nejvhodnějším řešením, jaká je role opatrovníka.

Dále si představíme mírnější alternativy k omezení svéprávnosti, které slouží k ochraně a podpoře člověka s postižením při jeho právním jednání. Těmi je smlouva o nápomoci, zastoupení členem domácnosti nebo opatrovnictví bez omezení svéprávnosti. Ukážeme si, pro jaké situace jsou jednotlivé nástroje vhodné a jak je lze využít.

Co od nás dostanete:

V případě potřeby studijní materiál v elektronické podobě a potvrzení o účasti.

Přihlásit se

Datum

09. listopadu 2023

Čas

14:00 - 17:15

Cena

1 100 Kč

Adresa

on-line

Akreditováno

Název: Svéprávnost, opatrovnictví a alternativy k omezení svéprávnosti pro pedagogy
Číslo: x
Přihlásit se

  Vyberte

  Pokud jste soukromá osoba, vystavíme fakturu na vaše jméno.

  Jestliže kurz hradí organizace, vystavíme fakturu na její IČO.

  Údaje o organizaci

  IČO organizace
  Po zadání IČO automaticky načteme fakturační údaje. IČO musí mít 8 číslic.
  Fakturační adresa
  Vyberte

  Jako objednavateli vám zašleme potvrzení o úspěšném přijetí přihlášky a fakturu.

  Přihlášenému účastníkovi/účastnici odešleme potvrzení o přihlášení s podrobnostmi o kurzu a vyplněnými údaji ke kontrole. Po úspěšném absolvování odesíláme certifikát.

  Údaje o objednateli

  Údaje slouží pro případnou komunikaci. Na email objednavatele zašleme potvrzení o úspěšném přijetí přihlášky a fakturu.

  Údaje o účastníkovi/účastnici

  Dbejte na správnost zadávaných údajů. Budeme je potřebovat pro vystavení osvědčení o absolvování a pokud se na kurz přihlašujete jako soukromá osoba, tak i pro fakturaci.  Další účastníky můžete přihlásit po odeslání této přihlášky. Žádný strach, údaje o organizaci i objednavateli si formulář pamatuje dalších 30 minut. Bude stačit vyplnit údaje dalšího účastníka.

  Ostatní


  (více)

  (více)

  Lektor

  • Tereza Bártová
   Tereza Bártová

   Tereza se v rámci své lektorské činnosti zaměřuje především na práva lidí se zdravotním postižením. Krom oblasti práv lidí s postižením zaměřuje taktéž na migrační a azylové právo a oblast rovnosti před zákonem. Terezu těší jak přímá práce s klienty, tak strategická činnost zaměřená na dlouhodobé zlepšování situace lidí s postižením v České republice.

  Novinky do vašeho mailu

  Nechte si jednou za čas poslat informace o našem vzdělávání do vašeho emailu: